Македонската репрезентација во последниот натпревар од групната фаза одигра нерешено против репрезентацијата на Исланд со 27:27. Откако во последниот напад на исланѓаните, Колев го одбрани упатениот шут, Червар повика тајмаут, а на семафорот имаше уште 5 секунди до крај.

Тајмаут кој стана хит за кратко време, со оглед како Червар му одговори на Миркуловски, кога праша „Што ќе играме?“.

Последниот тајмаут од вчерашниот натпревар со Исланд.

Posted by Ракометни Вести on Friday, January 20, 2017