македонска публика

Синоќа македонските ракометари забележаа голема победа над репрезентацијата на Словенија (25:24), која беше трета на Светското првенство во Франција.

Македонската репрезентација за прв пат издвојува победа во првото коло на едно првенство!
Погледнете ги најдобрите моменти од големата победа над Словенија!