Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави 15-те најдобри одбрани во Лигата на шампиони во женска конкуренција. Голманките на Вардар, Ина Суслина и Амандин Лејно се при самиот врв на топ-листата, односно на втората и четвртата позиција.

Уживајте!