Една недела по завршувањето на Светското првенство во Франција, ИХФ ги избра 10-те најубави погодоци на мундијалот. Двојниот цепелин на Кире Лазаров и Дејан Манасков против Шпанија е прогласен за најубав гол на шампионатот!

Уживајте во 10-те најдобри погодоци на СП во Франција!