раул гонзалес список на ракометари

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес го објави списокот на ракометари за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Список на ракометари за СП 2019:

 1. Ристовски Борко
 2. Митревски Никола
 3. Манасков Дејан
 4. Георгиевски Гоце
 5. Поповски Мартин
 6. Лазаров Филип
 7. Талески Филип
 8. Серафимов Мартин
 9. Марковски Велко
 10. Даскаловски Златко
 11. Лазаров Кирил
 12. Крстевски Горан
 13. Стоилов Стојанче
 14. Пешевски Жарко
 15. Кузмановски Филип
 16. Танкоски Марио
 17. Чурлевски Филип
 18. Лазаревски Милан

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на СП 2019 ќе го одигра на 11.01.2019 (петок) против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

Списокот е превземен од сајтот на РФМ.