Искусниот лев бек Ристо Арнаудовски е во составот на Македонија за осминафиналето против Норвешка, тој ќе го замине повредениот Дејан Манасков.

Селекторот се одлучи шанса да му даде на искусниот лев бек Арнаудовски за кого ова ќе биде деби на големите натпреварувања.

Натпреварот помеѓу Македонија и Норвешка започнува од 16:00 часот, со директен пренос на МРТ1.