Лига на шампиони

Данило Брестовац

Данило Брестовац е новиот селектор на сениорската репрезентација!

Данило Брестовац од денеска и официјално е нов селектор на ракометната репрезентација на Македонија, откако стратегот на Металург беше претставен пред јавноста на заедничка прес-конференција со претседателот на РФМ, Живко Мукаетов. Брестовац беше помошник на...
рк вардар лига на шампиони рајн некар левен

Вардар му одржа лекција на Рајн Некар Левен!

Вардар со голема победа ја започна 2019 година во Лигата на шампиони, овојпат жртва беше фаворизираната пред овој дуел, екипа на Рајн Некар Левен. Македонскиот тим им одржа вистинска лекција по ракомет, контролирајќи го...
раул гонзалес список на ракометари

Раул Гонзалес повеќе не е селектор на Македонија!

Раул Гонзалес повеќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација. РМФ на нивниот официјален сајт објави дека бил постигнат договор за спогодбен раскин на соработката. „Земајќи ја предвид потребата машката А-селекција да има стратег кој...
македонска репрезентација сп 2019 македонија

Македонија 15-та, неуспех или реален одраз на можностите?

Македонската ракометна репрезентација го заврши Светското првенство на 15-то место. Неуспех или реален одраз на можностите? Тешко е да се процени. Факт е дека Македонија на ова првенство замина со цел да ја помине...
кире лазаров македонска репрезентација сп 2019 чиле

Кире Лазаров: Во оваа селекција лежи голем потенцијал!

Македонската репрезенатација со победата над репрезентацијата на Чиле со резултат 32:20 стави крај на својот настап на Светското првенство во Германија и Данска. Со три победи и четири порази, нашата репрезентација се најде на 15-то...

Популарни новости