Мартин Серафимов македонија

Раул Гонзалес на денешниот натпревар против Бахреин даде шанса на дебитантите во македонската репрезентација Чурлевски, Танкоски, Серафимов и Крстевски, кои солидно ја искористија својата минутажа, а двајца од нив постигнаа и дебитантски погодок.

Ракометарот на Металург, Мартин Серафимов (18 години) ја искористи својата шанса и го постигна својот дебитантски погодок.

Честитки уште еднаш и само похрабро!