филип чурлевски македонија

Раул Гонзалес на денешниот натпревар против Бахреин даде шанса на дебитантите во македонската репрезентација Чурлевски, Танкоски, Серафимов и Крстевски, кои солидно ја искористија својата минутажа, а двајца од нив постигнаа и дебитантски погодок.

Свое деби денес имаше Филип Чурелевски кој притоа се запиша во листата на стрелците, а по натпреварот не го криеше своето задоволство.

„Чувството е феноменално. Многу сум среќен што победивме. Задоволен сум од минутажта иако секогаш може подобор, останува да работиме и напредуваме. Ќе се бориме до крај, нема да се плашиме од никого, ќе го слушаме тренер“ – изјави Чурлевски.

Дебитантскиот погодок на Чурлевски: