Во саботниот натпревар на Вардар против Веспрем, на голот повторно блескаше Арпад Штербик. Кој одигра уште еден одличен натпревар, а една од неговите одбрани се најде во ТОП 5 одбрани на колото.

Најдобрите 5 одбрани може да ги видете ТУКА.