Ина Суслина вчера одигра уште еден одличен натпревар на голот на ЖРК Вардар, со што беше една од најзаслужните за ремито против Будуќност со своите 15 одбрани. Со што уште една докажа дека е во топ форма и дека е една од најдобрите голманки во Европа. Затоа повторно се најде во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ.

Најдобрите Топ 5 одбрани може да ги погледнете ТУКА.