Лига на шампиони

македонска публика

Промена на генерации или стагнација?

Од ова Светско првенство во македонската ракометна репрезентација требаше да започне една посериозна промена на генерации. Наместо стандардните Миркуловски, Прибак и Никола Марковски, за настап на превенството беа избрани Мартин Серафимов, Горан Крстевски, Марио...
борко ристовски македонија хрватска сп 2019

Македонија грешеше, Хрватска тоа го казни!

По двете победи на СП во Германија и Данска, вечерва македонската репрезентација го забележа првиот пораз откако загуби од репрезентацијата на Хрватска со резултат 31:22. Нашите ракометари добро го отворија натпреварот, во нападот со „седум...
раул гонзалес vs лино червар македонија сп 2019

Лино против Раул, минатото против иднината!

Македонската репрезентација денеска е пред голем предизвик на Светското првенство во Германија и Данска. За противник ја има репрезентацијата на Хрватска, каде нашите ракометари ја гледаат шансата за уште една победа и пласман во...
кире лазаров сп 2019 јапонија

Македонија против Хрватска, тешко но не невозможно!

Денес, со почеток во 18:00 часот започнува дуелот помеѓу нашата и репрезентацијата на Хрвaтска. После две успешни победи на теренот конечно ќе се соочиме со еден од фаворитите на Мундијалот. Имено, екипата на Хрватска,...
Мартин Серафимов македонија

Дебитантскиот погодок на Мартин Серафимов (Видео)

Раул Гонзалес на денешниот натпревар против Бахреин даде шанса на дебитантите во македонската репрезентација Чурлевски, Танкоски, Серафимов и Крстевски, кои солидно ја искористија својата минутажа, а двајца од нив постигнаа и дебитантски погодок. Ракометарот на...

Популарни новости