Машка репрезентација

македонска публика

Промена на генерации или стагнација?

Од ова Светско првенство во македонската ракометна репрезентација требаше да започне една посериозна промена на генерации. Наместо стандардните Миркуловски, Прибак и Никола Марковски, за настап на превенството беа избрани Мартин Серафимов, Горан Крстевски, Марио...
борко ристовски македонија хрватска сп 2019

Македонија грешеше, Хрватска тоа го казни!

По двете победи на СП во Германија и Данска, вечерва македонската репрезентација го забележа првиот пораз откако загуби од репрезентацијата на Хрватска со резултат 31:22. Нашите ракометари добро го отворија натпреварот, во нападот со „седум...
раул гонзалес vs лино червар македонија сп 2019

Лино против Раул, минатото против иднината!

Македонската репрезентација денеска е пред голем предизвик на Светското првенство во Германија и Данска. За противник ја има репрезентацијата на Хрватска, каде нашите ракометари ја гледаат шансата за уште една победа и пласман во...

Женска репрезентација

мрт

МРТ ќе го пренесува СП 2019

Македонската радио телевизија (МРТ) ги обезбеди правата за телевизиски пренос на Светското првенство во ракомет, што ќе се одржи од 10 до 26 јануари во Германија и во Данска. Ова на својот фејсбук профил го...
ракометарките на македонија

Ракометарките против Исланд за бараж за СП 2019

После одличниот старт вчера на натпреварот против Азербејџан, женската ракометна репрезентација на Македонија денес е пред најважниот предизвик против репрезентацијата на Исланд. Натпреварот кој ќе се игра денеска со почеток во 18:00 часот во...

Македонија загуби од Шведска, Бајрамоска ја заврши кариерата!

Женската репрезентација на Македонија беше совладана од Шведска со 20:32 во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП во Франција. Македонските ракометарки го доживеаја третиот пораз во квалификациите и ги загубија шансите за пласман на...

Популарни новости

македонска публика

Промена на генерации или стагнација?

Од ова Светско првенство во македонската ракометна репрезентација требаше да започне една посериозна промена на генерации. Наместо стандардните Миркуловски, Прибак и Никола Марковски, за...
борко ристовски македонија хрватска сп 2019

Македонија грешеше, Хрватска тоа го казни!

По двете победи на СП во Германија и Данска, вечерва македонската репрезентација го забележа првиот пораз откако загуби од репрезентацијата на Хрватска со резултат...
раул гонзалес vs лино червар македонија сп 2019

Лино против Раул, минатото против иднината!

Македонската репрезентација денеска е пред голем предизвик на Светското првенство во Германија и Данска. За противник ја има репрезентацијата на Хрватска, каде нашите ракометари...