Екипата на Вардар не успеа да дојде до посакуваната победа на гостувањето кај Веспрем и притоа доживеа убедлив пораз, но мала утеха за Вардарци е ремек делото на Лазаров и Шишкарев, кое заслужено се најде во Топ 5 погодоци ова коло.

Најубавите пет гола во 6-то коло од ЛШ можете да ги проследите на следниот линк