Поранешниот македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс на гостувањето во Солна, ремизираа 23:23 со Рикох во ракометното првенство на Шведска. Стојчевски постигна 5 погодоци и беше втор стрелец во својата екипа.

Тимот на Стојчевски е на 11-то место, со три бода од пет одиграни мечеви.