Наши странци

филип талески рајн некар левен

Филип Талески одличен во Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески одигра одличен натпревар во редовите на германски Рајн Некар Левен, кој синоќа славеше против Бергишер со 25:30 и ја продолжи трката за титулата во Бундес лигата. Талески средбата ја заврши со...
кире лазаров нант

Лазаров игра во одлична форма, Нант го прегази Целје!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра во одлична форма во екипата на Нант. Нешто што за нас е многу важно, пред натпреварите со Турција и Грција во рамките од квалификациите за ЕП 2020....
кире лазаров нант

Кире Лазаров го торпедираше Сесон Рен!

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров продолжува со одличната форма во која ја почна оваа сезона и на последниот натпревар ја имаше клучната улога во новата победа на Нант (29:28) против екипата на...

Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е избран за најдобар ракометар на Веспрем за изминатата сезона. Во анкетата во која учествуваше целиот тим и навивачите, Манасков ги собра најголемиот број на гласови и се закити со...

Популарни новости

македонска публика

Промена на генерации или стагнација?

Од ова Светско првенство во македонската ракометна репрезентација требаше да започне една посериозна промена на генерации. Наместо стандардните Миркуловски, Прибак и Никола Марковски, за...
борко ристовски македонија хрватска сп 2019

Македонија грешеше, Хрватска тоа го казни!

По двете победи на СП во Германија и Данска, вечерва македонската репрезентација го забележа првиот пораз откако загуби од репрезентацијата на Хрватска со резултат...
раул гонзалес vs лино червар македонија сп 2019

Лино против Раул, минатото против иднината!

Македонската репрезентација денеска е пред голем предизвик на Светското првенство во Германија и Данска. За противник ја има репрезентацијата на Хрватска, каде нашите ракометари...