Наумче Мојсовски е избран за најдобар лев бек на колото во Лигата на Шампионите. Тој одигра фантастична партија и заедно со Вугринец беше најзаслужен за првата победа на Металург.

На Мојсовски друштво му прават и Кристијан Цајц од Веспрем, Микел Хансен од ПСЖ, Гудјон Сигурдсон од Барселона, Драган Гајиќ од Монпеље, Растко Стојковиќ од Брест и Хозе Мануел Сиера од Пик Сегед.

Видеото од идеалниот тим може да го погледнете ТУКА.