Кире Лазаров ја одигра досега најдобрата партија во ЛШ, торпедирајќи го германскиот Фленсбург со 10 погодоци. Со овие погодоци Лазаров се наоѓа на делба на втората позиција со Жолт Балог, со вкупно 36 погодоци. На листата на стрелци истотака е Тимур Дибиров, кој со 35 постигнати погодоци се наоѓа на 4-тата позиција.

ЛИСТА СТРЕЛЦИ

1. Момир Илиќ (Веспрем) 39
2. Кире Лазаров (Барселона) 36
2. Жолт Балог (Пик Сегед) 36
4. Тимур Дибиров (Вардар) 35
5. Деан Бомбач (Пик Сегед) 33
5. Матје Гребиј (Монпелје) 33
7. Микел Хансен (ПСЖ) 32
7. Вид Кавтичник (Монпелје) 32
9. Миха Зарабец (Целје) 31