Ракометарите на Вардар во натпреварот против Веспрем од 5-то коло од Лигата на шампионите, го претрпеа првиот пораз во новата сезона, но Игор Карачиќ одигра блескава партија, во која постигна 8 погодоци, со што заслужено се најде во идеалниот тим на колото.

Идеалниот тим на колото, како и нивните најдобри погодоци може да ги погледнете ТУКА.