Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија на 27.11.2014 година (четврток) со почеток во 11 часот, ќе ја одржи 12-тата седница.

На дневниот ред има голем број на предлози, но главен предлог е Именување на ВД селектор на женската сениорска репрезентација за престојните натпревари со репрезентацијата на Исланд во квалификациите за Светското првенство 2015 год.

Повеќе за кандидатите за местото селектор на женската сениорска репрезентацијата можете да видите ТУКА.