По комплетирањето на 5-то во ЛШ, нашата ракометарка Мирјета Бајрамоска одигра уште една блескава партија во екипата на Крим, постигнувајќи 8 погодоци. Но сепак, не беа доволни за победа над екипата на Крим, која славеше со 29:25.

Со овие 8 погодоци, Бајрамовска се искачи на 3-тата позиција во листата на најдобри стрелци во ЛШ, со вкупно 34 погодоци, каде заостанува само два зад водечката Горица Ачимовиќ од Хипо, односно еден зад второпласираната Ида Оден од Савехоф.