(Видео) Првиот гол на Филип Талески во дресот на Рајн Некар

Победничко деби на Дибирова, ЖРК Вардар го победи Турингер!
11/03/2017
Вардар го пречекува Кристијанштад
12/03/2017

(Видео) Првиот гол на Филип Талески во дресот на Рајн Некар

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески синоќа го имаше своето деби во дресот на Рајн Некар Левен, против екипата на Минден во рамките од Бундес лигата. Талески ја искористи својата шанса и го постигна својот деби погодок во новиот клуб.

Рајн Некар издвојува победа на овој натпревар со 26:20, а овој момент на социјалните мрежи германскиот шампион објави видео од дебитантскиот гол на Талески:

Das erste Tor von Filip Taleski

Das erste Tor von Filip Taleski:
#1team1ziel

Posted by Rhein-Neckar Löwen on Saturday, March 11, 2017

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.