Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра уште еден одличен натревар. Натпревар во кој за жал нашата репрезентација го загуби во егал завршница, против домаќинот Полска со 24:23. Прибак во првото полувреме постигна убав погодок, предводејќи ја сам акцијата од својата половина. па се до постигнување на својот погодок.

Шетањето низ целата полска одбрана погледнете го во следново видео.