(Видео) Одличната акција, која Талески ја круниса со погодок!

ЕП Хрватска 2018 – Ден 3: Распоред на натпревари
14/01/2018
Скок: Македонците не се толку добри, колку што ние бевме лоши!
14/01/2018

(Видео) Одличната акција, која Талески ја круниса со погодок!

Акцијата што заврши со погодок на Филип Талески, постигнат во последната секунда од првото полувреме за израмнување на резултатот на 11:11, е избрана за најубава на вчерашната средба Македонија – Словенија.

Фото: екипа.мк

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.