македонска публика
during the EHF EURO Croatia 2018 - Preliminary round - Group C - Germany vs Montenegro in Arena Zagreb, Zagreb, Croatia, 13.1.2018, Mandatory Credit © HRS / Nebojsa Tejic

Синоќа македонските ракометари забележаа голема победа над репрезентацијата на Словенија (25:24), која беше трета на Светското првенство во Франција.

Македонската репрезентација за прв пат издвојува победа во првото коло на едно првенство!
Погледнете ги најдобрите моменти од големата победа над Словенија!