(Видео) Најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2017 година!

Раул Гонзалес го скрати списокот за ЕП во Хрватска!
14/12/2017
Стојанче Стоилов: Нашата група на ЕП е многу тешка!
19/12/2017

(Видео) Најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2017 година!

Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите 30 одбрани во 2017 година во натпреварите од Лигата на шампиони, а на врвот од листата се најде легендарниот француски голман Тиери Омејер.

Уживајте во феноменалните одбрани!

На следниот ЛИНК може да ги видите и 30-те најдобри погодоци во ЛШ за 2017 година.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.