(Видео) Мартин Томовски во Топ 5 одбрани за месец фебруари во СЕХА

Металург против Нексе го завршува натпреварувањето во СЕХА лигата
07/03/2017
Рајн Некар загуби, Вардар е четвртфиналист во ЛШ!
09/03/2017

(Видео) Мартин Томовски во Топ 5 одбрани за месец фебруари во СЕХА

Голманот на РК Металург, Мартин Томовски уште еднаш ја искористи укажаната доверба на тренерот на Металург, Лино Червар на натпреварот со ППД Загреб во рамките на регионалната СЕХА лига. Натпревар во кој Томовски имаше белскави интервенции, по што заслужено се најде во Топ 5 листата на најдобри голмански одбрани за месец фебруари.

Уживајте во мајсториите на Томовски и неговите колеги!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.