(Видео) Македонска репрезентација – бестрашни!

Стоилов: Не сум задоволен ни од себе, ни од никого!
24/01/2018
Познати можните противници на Македонија за баражот за СП
25/01/2018

(Видео) Македонска репрезентација – бестрашни!

Одличниот Мартин Пресилски повторно не израдува со едно убаво видео, овојпат за нашите бестрашни ракометари кои го оставија срцето на терен на ЕП во Хрватска.

На одличен начин ја прикажува борбеноста во нашата игра низ целото ЕП во Хрватска, низ сите натпревари кои ни носеа радост и тага. Но, ова ЕП ќе остане во сеќавање како најдобро одиграно досега, на кое бевме најблиску до полуфиналето!

МакРакомет му се заблагодарува на Мартин Пресилски, уживајте во видеото!

Повеќе видеа од Мартин Пресилски може да видите на неговиот Youtube канал => MP’™

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.