(Видео) Лејно со две одбрани во Топ 5 на Ф4 турнирот

(Видео) Лејно и Лекиќ во трите ѕвезди на Ф4 турнирот
14/05/2018
Ирина Дибирова: Горда сум на ракометарките!
14/05/2018

(Видео) Лејно со две одбрани во Топ 5 на Ф4 турнирот

Феноменалната Амaндин Лејно одигра два одлични натпревари на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде забележа дури 35 одбрани. Со што со право две нејзини одбрани се најдоа во Топ 5 одбрани на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите.

Најдобрите одбрани на Ф4 турнирот во Будимпешта можете да ги погледнете на овој линк.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.