Синоќа шпанскиот гигант Барселона издвојува голема победа на гостувањето во Унгарија, против екипата на Веспрем со 25:22, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите.

Еден од најзаслужните за оваа победа беше Борко Ристовски кој доби шанса во второто полувреме од тренерот Чави Паскал, а тоа на најдобар можен начин го искористи Ристовски, кој забележа 11 одбрани со кои го откажа домаќинот.

Во продолжение погледнете ги обраните на Борко Ристовски:

Ristovski saves the day for Barca

Watch and enjoy the day of the "Big Ristovski" as FC Barcelona Handbol goalkeeper Borko produced a stunning performance and numerous saves in Saturday's Match of the Week against Veszprém Handball Team!

Posted by EHF Champions League on Saturday, February 11, 2017