(Видео) Филип Талески постигна 3 погоци во дресот на Рајн Некар Левен!

На денешен ден пред 15 години, Кометал ја освои Европската титула!
19/05/2017
ЕХФ го објави идеалниот тим, Гонзалес e најдобар тренер!
02/06/2017

(Видео) Филип Талески постигна 3 погоци во дресот на Рајн Некар Левен!

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески ја искористи шансата што ја доби од тренерот Јакобсен против екипата на Балиген во рамките од Бундес лигата, за да постигне три погодоци.

Екипата на Рај Некар Левен славеше убедлива победа над Балинген со 33:23, со што се врати на лидерската позиција на табелата со 53 бода, еден повеќе од второпласираната екипа на Фленсбург, која има еден натпревар помалку.

Во приложеното видео може да ги видите двата од трите постигнати погодоци на Филип Талески (помеѓу 1:50 и 2:10):

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.