(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ
22/05/2018
Шок за Монпелје: Прокоцкана титула пред натпреварот со Вардар
23/05/2018

(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

Европскиот шампион Вардар претстојниот викенд ќе биде на тежок испит – да стане првиот тим во машка конкуренција што ја одбранил титулата во Лигата на шампионите, откако е воведен завршниот турнир.

Денес ЕХФ објави видео со наслов „Доаѓа денот, картите се на маса!“, во кое се прикажани настапите на „црвено-црните“ во досегашниот дел од сезоната, како најава за почетокот на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.