(Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!

Металург убедливо загуби од Веспрем
04/02/2017
Вардар СЦЈС против Х65 Хорс во Челинџ купот
05/02/2017

(Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!

Една недела по завршувањето на Светското првенство во Франција, ИХФ ги избра 10-те најубави погодоци на мундијалот. Двојниот цепелин на Кире Лазаров и Дејан Манасков против Шпанија е прогласен за најубав гол на шампионатот!

Уживајте во 10-те најдобри погодоци на СП во Франција!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.