(Видео) Дејан Манасков во Топ 5 погодоци во ЛШ!

(Видео) Арпад Штербик во Топ 5 одбрани во ЛШ!
04/12/2017
Раул Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП Хрватска 2018!
05/12/2017

(Видео) Дејан Манасков во Топ 5 погодоци во ЛШ!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков одигра солидна партија во екипата на Веспрем против Кјелце, каде постигна два атрактивни погодоци. Еден од нив сосем заслужено се најде во Топ 5 најдобри погодоци за 10-то коло во Лигата на шампионите.

Видеото од најдобрите пет погодоци на 10-то коло од Лигата на шампионите, можете да го погледнете на следниот ЛИНК.

Во продолжение видео од двата погодока на Дејан Манасков!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.