Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите 30 погодоци постигнати во 2017 година во натпреварите од Лигата на шампиони, а на врвот од листата се најде победничкиот погодок на Лука Циндриќ против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн.

Погодок кој на Вардар му донесе историски пласман во финалето на ЛШ, во кое за прв пат и го освои ова елитно натпреварување.

Уживајте во одличните погодоци!