(Видео) Циндриќ го има најубавиот погодок во ЛШ за 2017 година!

Вардар го пречекува Металург во рамките на СЕХА лигата
09/12/2017
Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017 година!
13/12/2017

(Видео) Циндриќ го има најубавиот погодок во ЛШ за 2017 година!

Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите 30 погодоци постигнати во 2017 година во натпреварите од Лигата на шампиони, а на врвот од листата се најде победничкиот погодок на Лука Циндриќ против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн.

Погодок кој на Вардар му донесе историски пласман во финалето на ЛШ, во кое за прв пат и го освои ова елитно натпреварување.

Уживајте во одличните погодоци!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.