(Видео) Борозан се најде во изборот на најубавите голови во ЛШ

Вардар стигна до 13-тата титула во Купот на Македонија
19/05/2018
(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ
22/05/2018

(Видео) Борозан се најде во изборот на најубавите голови во ЛШ

Медија тимот на ЕХФ ТВ ја започна најавата на Ф4 турнирот во Келн, Германија каде ќе се соберат најдобрите четири екипи од елитната лига. Тие објавија видео од најубавите голови постигнати во Лигата на шампионите оваа натпреварувачка сезона 2017/2018 година, во кое се најде Вуко Борозан со својот фантастичен погодок во клучните моменти од 1/4 финалниот натпреварот против Кил во „Јане Сандански“.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.