(Видео) Борко Ристовски во Топ 5 одбрани во ЛШ!

(Видео) Луда завршница во Нант, Лазаров одличен!
20/11/2017
Червар: Баш ме интересира како е да се гледа Металург од трибини!
23/11/2017

(Видео) Борко Ристовски во Топ 5 одбрани во ЛШ!

Големата Барселона загуби на гостувањето кај Пик Сегед (31:28), во кое македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски одигра само во второто полувреме.

Полувреме во кое забележа неколку интервеции, а една од нив се најде во Топ 5 одбрани на 6-то коло во Лигата на шампионите.

Видеото од најдобрите пет одбрани на 8-то коло од Лигата на шампионите, можете да го погледнете на следниот ЛИНК.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.