(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Обрван: Ремито е добар резултат, иако жалам што не победивме
25/01/2016
Добра игра, но повторно за малку
26/01/2016

(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Македонскиот репрезентативец, Филип Мирколовски одигра една феноменална партија на денешниот натпревар против Норвешка. Натпревар во кој одигра одлично во одбраната, каде врз него беа неколку пати досудено пробување. Во нападот беше еден од главните кои го раздвижуваа нападот, ракометар кој делеше асистенции, но истотака со звукот на сирената за крај на првото полувреме псотигна одличен погодок, за заминување на полувреме со 17:13.

Погледнете ја уште еднаш бомбата на Миркуловски!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.