(Видео) Арпад Штербик во Топ 5 одбрани во ЛШ!

Стоилов: Вардар со победа да ја заврши 2017 година во ЛШ!
30/11/2017
(Видео) Дејан Манасков во Топ 5 погодоци во ЛШ!
04/12/2017

(Видео) Арпад Штербик во Топ 5 одбрани во ЛШ!

Феноменалниот Арпад Штербик повторно се најде во Топ 5 одбрани, овојпат за 10-тото коло во Лигата на шампионите. Сосем заслужено една од неговите 17 интервенции против Кристајанштад се најде во најдобрите одбрани за колото.

Брилијантна партија, во која Штербик буквално ги исфустрира ракометарите на Кристијанштад!

Видеото од најдобрите пет одбрани на 10-то коло од Лигата на шампионите, можете да го погледнете на следниот ЛИНК.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.