Велко на прв тренинг со Загреб

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 11-то коло
01/12/2015
Металург му гостува на РК Работнички, РК Пелистер на Тинекс Пролет
02/12/2015

Велко на прв тренинг со Загреб

Утрово, репрезентативецот Велко Марковски го одржа првиот тренинг со својот нов тим, екипата на ППД Загреб.
По авантурите во Струмица (во втората половина од минатат сезона) и Работнички (во првите месеци од оваа ракометмна сезона), се чини дека Велко Марковски конечно е дел од екипа која му прилега на неговото ракометно знаење, па ако сатакте и реноме.
Оваа вест само може да ги радува ракометните фанови во Македонија, и особено селекторот Обрван, бидејќи со овој трансфер, Велко сигурно ќе може да врати барем дел од старат форма и повторно ќе го обезбеди местото во репрезентацијата.

фото: ФБ страната на РК ППД Загреб

Т.К
Т.К
Ракомет > фудбал + кошарка. Ракометен фан од времето на Марина Абрамова!

Comments are closed.