Вардар против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

Познат составот на Вардар за дуелот со Фленсбург
27/04/2017
Гонзалес ги одреди 16-те ракометари за натпреварот против Исланд
03/05/2017

Вардар против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

На денешната ждрепка, ракометарите на РК Вардар ја добија Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

Полуфиналните натпревари во ЛШ ќе се играат на 3-ти јуни, додека мечот за третото место и големото финале се закажани ден подоцна.

Среќно!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.