На денешната ждрепка, ракометарите на РК Вардар ја добија Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

Полуфиналните натпревари во ЛШ ќе се играат на 3-ти јуни, додека мечот за третото место и големото финале се закажани ден подоцна.

Среќно!