Топ 10 најчитани статии во 2017 година!

(Видео) Топ 30 погодоци во женската Лига на шампиони!
25/12/2017
Гонзалес со 19 ракометари во турнирот во Србија
02/01/2018

Топ 10 најчитани статии во 2017 година!

Замина годината во која имаше прекрасни моменти, на кои сите заедно се радувавме. Имаше моменти кои сите заедно тагувавме, но секогаш секој неуспех, вистинските љубители на македонскиот ракомет го гледаа како поука, мотивација за понатамошна борба и напредок!
Ви ги претставуваме нашите Топ 10 најчитани статии во изминатата 2017 година:
  1. Само МРТ ги разочара Македонците на СП во Франција
  2. Македонија на СП – Добар почеток на олимпискиот циклус
  3. (Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!
  4. (Видео) Бомбата на Цинриќ, која ќе биде запамeтена засекогаш!
  5. Раул Гонзалес со убав гест ги поздрави сите присутни на плоштадот „Македонија“
  6. (Видео) Голот на Чупиќ, вреден злато!
  7. Видеа на кои никој нема да остане рамнодушен
  8. Кире Лазаров ќе ја продолжи својата кариера во Нант
  9. Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската репрезентација!
  10. (Видео) Првиот гол на Филип Талески во дресот на Рајн Некар
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.