Телма ќе го пренесува Купот на Македонија

Вардар 12-ти пат првак на Македонија
18/05/2018
На денешен ден пред 16 години, Кометал ја освои Европската титула!
19/05/2018

Телма ќе го пренесува Купот на Македонија

Како и минатата година, така и оваа Битолчани се домаќини на големите завршни натпревар од купот на Македонија, односно Ф4 турнирот.
Денеска на програмата се:
  • РК Вардар – РК Пелистер (16:30 часот)
  • РК Еурофарм Работник – РК Металург (19:15 часот)
Финалната средба е предвидена да се игра в сабота, со почеток во 16.30 часот.
Директен пренос од сите средби ќе врши Телма Телевизија.
Собраните средства од влезниците ќе бидат искористени во хуманитарни цели.
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.