ЕП Хрватска 2018

15/01/2018

Јоноски: Црна Гора е одлична репрезентација!

Искусниот бек на македонската репрезентација Ацо Јоноски, се обидува да ја смири еуфоријата пред денешниот натпревар со Црна Гора. Големата победа над Словенија не треба да […]
15/01/2018

Георгиевски: Најголема грешка ќе биде ако ја потцениме Црна Гора!

По големата победа над Словенија, вечерва нашите ракометари ќе играат против репрезентацијата на Црна Гора. Репрезентација за која Гоце Георгиевски смета дека не смее да се […]
15/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Црна Гора?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Црна Гора, го продолжува настапот на ЕП во Хрватска. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со директен пренос на ТВ Телма. […]
15/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 4: Распоред на натпревари

Фокусот на македонската јавност на 4-тиот натпреварувачки ден, секако е дуелот на Македонија со Црна Гора. Покрај овој балкански дерби меч, за издвојување е и дуелот […]
15/01/2018

Црна Гора со “џокер” против ракометарите на Раул Гонзалес

Во целокупната ракометна историја на нашата селекција, вечер од 20:30 за прв пат се соочуваме со репрезентацијата на Црна Гора. Ова е четврто по ред Европско […]
15/01/2018

Еуфорија во Загреб, ракометна Македонија ужива!

Деновиве се вистински празник за љубителите на добриот ракомет. Социјалните мрежи се преплавени од црвено – жолти срциња кои ги симболизираат националните бои на нашата репрезентација. […]