ЕП Хрватска 2018

16/01/2018

Како против Германија?

Во пресрет на третото коло од групата Ц се соочуваме со фаворитот и бранител на европската титула, репрезентација на Германија. После одиграни 2 неизвесни утакмици против […]
16/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 5: Распоред на натпревари

Денес на програмата се натпреварите од групите А и Б. Распоред на натпревари: Група А (Сплит) Србија – Исланд (18:15 часот, ТВ Телма) Хрватска – Шведска […]
16/01/2018

Гонзалес: Денес ќе уживаме, а утре ќе заборавиме сѐ!

Тренерот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес иако не го криеше задоволството од победата над Црна Гора, сепак беше приземјен и изјави дека сите ракометари се заслужни […]
15/01/2018

Миркуловски: Нема шанси да се штедам против Германија!

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски не го започна натпреварот, поради повредата на скочниот зглог која го мачеше овие денови. Но, по лошиот старт на натпреварот, Миркуловски беше […]
15/01/2018

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците!

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците! Кога не им идеше на Кире, Прибак и Ристовски … тука беа Кузмановски, Талески и Митревски! Кога му […]
15/01/2018

Митревски: Поразот од Германија не е вистинското лице на Црна Гора!

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски имаше одлична партија на натпреварот со Словенија, каде забележа 9 одбрани за само 30 минути игра. Одбрани кои беа клучни за […]