ЕП Хрватска 2018

24/01/2018

Стоилов: Не сум задоволен ни од себе, ни од никого!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов по убедливиот пораз од Данска (31:20) видно разочаран изјави дека не е задоволен ни од себе, ни од никого. Падот на целата […]
24/01/2018

Велковски: Многу е тешко да го замениш Кире Лазаров!

Македонската репрезентација вечерва загуби убедливо од репрезентацијата на Данска, со резултат 31:20 и со три порази во втората фаза го заврши настапот на Европското првенство. Но, […]
24/01/2018

Очекуван пораз од Данска, за 11-то место на ЕП во Хрватска!

Македонската репрезентација очекувано вечерва загуби од репрезентацијата на Данска, со убедливи 31:20 во рамките од последниот натпревар на ова ЕП во Хрватска. Со овој пораз, нашата […]
24/01/2018

(Видео) Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар со Чешка!

Синоќа македонските ракометари одиграа одличен натпревар против репрезентацијата на Чешка, но за жал несреќно и наивно на крајот го загубија со 24:25. Пораз по кој нашата […]
24/01/2018

Велковски: Загубивме здив кога беше најважно!

Македонија и покрај се, мора да се признае дека одигра одличен натпревар против селекцијата на Чешка, иако несреќно и наивно на крајот го загуби. Младиот Мартин […]
24/01/2018

Манасков: Вината е кај нас, промашивме многу!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков ја имаше несреќата да излезе како трагичар од натпреварот на кој Македонија од речиси добиена ситуација во последната секунда доби шанса да […]