Ф4

02/05/2017

Вардар против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн!

На денешната ждрепка, ракометарите на РК Вардар ја добија Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн! Полуфиналните натпревари во ЛШ ќе се играат на 3-ти […]
24/03/2017

Вардар и ППД Загреб го отвораат Ф4 турнирот во Брест

Денеска на официјалниот сајт на регионалната СЕХА лига беа објавени термините и распоредот на натпревари за завршниот турнир во Брест, кој ќе се одржи од 7-ми […]
07/05/2016

Класичен нокаут за вардарки

Екипата на ЖРК Вардар и трета година по ред не успеа да обезбеди учество во финалето на најсилната европска женска ракометна лига. На патот на Вардар […]
15/04/2016

ЖРК Вардар преку ЦСМ Букурешт до финале!

Тоа што сите го посакуваа, тоа и се оствари! Ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против романскиот тим ЦСМ Букурешт во полуфиналето од Фајнл-фор турнирот во […]
08/05/2015

Булатовиќ и Кнежевиќ едногласни: Питлик донесе нова енергија во екипата

Кнежевиќ и Булатовиќ едногласно изјавија дека овој натпревар ќе биде неизвесен до самиот крај, дека ќе решаваат мали нијанси. Воедно и двете потврдија дека вардарки играат […]
11/04/2015

Битката изгубена, но војната ќе се реши во Полска

Бевме сведоци на еден натпревар во кој двете екипи играа феноменално во одбраната, што и конечниот резултат од 20:22 само го потврдува тоа. Натпревар во кој […]