Франција

21/03/2016

Македонија ,,се сопна“ на патот до Русија

Женската ракометна репрезентација до 20 години изминативе 3 дена беше дел од квалификациите за СП што ќе се одржи во Русија годинава. На овој квалификациски турнир […]
14/03/2016

Младинките ги започнаа подготовките за квалификациите за СП 2016

Женската младинска репрезентација денес ги започна подготовките за квалификациите за СП 2016.Овие квалификации, нашата репрезентација ќе ги одигра во Париз од 18.03 – 20.03.2016 година, а […]
15/01/2016

Лазаров: Полска е домаќин, но не е на нивото на Франција

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров беше најефикасен со 9 постигнати погодоци. Вистински предводник на нашата репрезентација, кој веднаш после натпреварот даде свој коментар за натпреварот. […]
15/01/2016

Обрван: Одигравме машки, веќе се вртиме кон Полска

Македонскиот селектор, Ивица Обрван на пресот изјави дека е презадоволен од своите избраници и нивната игра на натпреварот против Франција, чиј конечен исход беше апсолутно нереален […]
15/01/2016

Манасков: Направивме глупости кои не се дозволени за ваков меч

Левото крило на македонската репрезентација, Дејан Манасков одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Франција. Одлично го спречуваше Абелоа, иимаше неколку пресечени топки и натпреварот го заврши […]
15/01/2016

(Видео) Торпедото на Филип Кузмановски

Најмладиот македонски репрезентативец, Филип Кузмановски го имаше своето деби на денешниот натпревар против репрезентацијата на Франција. Го започна натпреварот во првата постава, и со играта во […]