Филип Кузмановски

02/03/2017

(Видео) Кузмановски и Дибиров во идеалниот тим на месецот во СЕХА лигата

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски и крилото на Вардар, Тимур Дибиров се најдоа во изборот на идеалниот тим во минатиот месец од регионалната СЕХА лига. Откако […]
15/01/2016

(Видео) Торпедото на Филип Кузмановски

Најмладиот македонски репрезентативец, Филип Кузмановски го имаше своето деби на денешниот натпревар против репрезентацијата на Франција. Го започна натпреварот во првата постава, и со играта во […]
29/11/2015

Кузмановски: Натпреварот против Скјерн е важен за реномето на нашиот клуб

РК Металург денес го игра последниот натпревар од Лигата на шампионите на домашен терен. Денешен противник на екипата на Металург е одличната данска екипа Скјерн, која […]