Телма телевизија

18/05/2018

Телма ќе го пренесува Купот на Македонија

Како и минатата година, така и оваа Битолчани се домаќини на големите завршни натпревар од купот на Македонија, односно Ф4 турнирот. Денеска на програмата се: РК […]
12/01/2018

ЕП во ракомет на Телма

Денес започнува Европското првенство во Хрватска, а ТВ Телма ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. ТВ Телма во […]